NAKSAN’A KOCATÜRK’ÜN GİRİŞİNİ KİM YASAKLADI?

0
156

FETÖ/PDY davası olarak Naksan Holding’in sahiplerinin Gaziantep 9. Ağır Ceza mahkemesinde yaklaşık 7 saatten beri davası devam ederken, 25 kişinin dinleneceği için gece geç saatlere kadar süreceği ileri sürüldü. Sabah saat 10.00’da başlayan FETÖ/PDY ile ilgili olduğu tespit edilen Naksan Holding’in yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ve oğlu Taner Nakıboğlu’nun diğer sanıkların yargılanmaları devam ederken, şu ana kadar mahkemenin devam ettiği belirtildi.
TANIKLAR NELER KONUŞTU?
Gaziantep 9. Ağır Ceza mahkemesinde daha önce sanıklardan Naksan Holding yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu’nun “Ben fetöcu Mehmet Kocatürk’e, Yetkinşekerci ve Mehmet Sağlamcı’nın yanlarında hem hakaret ettim, hem de fabrikama giremezsin dedim. Bu arkadaşlarım da buna şahittir” demesi üzerine ilgili mahkeme 2 tanığın dinlenmesine karar verdi. Mehmet Durdu Yetkinşekerci, kesinlikle Cahit Nakıboğlu ile bir akrabalığı olmadığını ancak 40 yıllık arkadaşı olduğunu mahkeme heyetine söyleyerek, “Benim Cahit Nakıboğlu’nun FETÖ Gaziantep imamı Mehmet Kocatürk’ü kovduğuna şahit olmadım. Ancak, Kocatürk bir gün bir yerde oturduğum yere gelerek, beni Cahit Nakıboğlu Naksan’a girişimi yasakladı diye serzenişte bulundu. Bende kendisine şimdi sırası değil diye cevap verdim. Daha sonra da bulunduğum yerden çekip gitti.” dedi. Yetkinşekerci, Gaziantep Ticaret Odası seçimlerinin 2013 yılında yapıldığını Fetöcuların buraya ele geçirmek istediğini ve Cahit Nakıboğlu’nun da aynı şekilde bunlara karşı hareket ederek, seçimleri kazanılmaması yönünde çalışma yaptığını şahit olduğunu iddia etti. Bu arada, Gaziantep’te Sağlamcılar Ticaret’in sahibi olan ve mahkeme tarafından da şahit olarak çağrılan Mehmet Sağlamcılar da, Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin söylediklerinin aynısını söyleyerek, “6-7 yıl önce bir arkadaş evinde oturuyorduk. Yetkinşekerci de vardı. Mehmet Kocatürk geldi bize Cahit Nakıboğlu beni kovdu ve fabrikaya girişimi yasakladı. Bende bir kaç gün geçti. Cahit Nakıboğlu’nu gördüm. Kocatük’ü neden kovduğunu söyledim. O da bana bu kişi üstüne vazife olmayan işlere karışıyor” diye ifade verdi. Ayrıca, FETÖ/PDY Naksan davasında 25 sanık bulunduğu için davanın gece geç saatlere kadar süreceği ifade edildi.
İDDİANAME NE?
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan 628 sayfalık iddianamede, Naksan Holding bünyesindeki 51 şirketin terör örgütü FETÖ/PDY’nin sermayesi ile ticari alanda faaliyette bulunmak üzere kurulduğu ve örgüte ait iktisadi işletme oldukları belirtildi.
Nakıboğlu ailesinin, şehrin çeşitli bölgelerindeki iş yeri, konut ve iş hanı gibi taşınmazları satarak yaklaşık 2 milyon lirayı başka hesaba aktardığına işaret edilen iddianamede, kayyum atanmasından önce de holdingin içinin boşaltıldığı bilgisine yer verildi.
İddianamede ayrıca, holding yöneticilerinden tutuklu sanık Taner Nakıboğlu’nun, örgütün sözde “bölge abisi” firari sanık Mehmet Kocatürk ile sık sık toplantı yaptığı ve il mütevelli heyetinde yer aldığı bildirildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER