Haydar Baş’tan flaş cevap! ‘Haberlerin tamamı yalan ve iftira

3356
311347

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bazı internet sitelerinde haber konusu edilen Mustafa Eraslan ile arasındaki hukuki ihtilafta adaletin mutlaka yerini bulacağına işaret ederek, “Zaten Mustafa Eraslan’ın ortaya koyduklarının tamamı yalandır ve iftiradır” dedi
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bazı gazetelerin internet siteleri ile ajansların bültenlerinde hakkında yer alan iddialara yazılı açıklama yaparak cevap verdi.
20 senelik siyasi ve akademik hayatı boyunca Türk Milletinin birliği, devletin bekası, Atatürk ilkelerinin ve inkılâplarının yaşatılması için çalıştığına işaret eden Prof. Dr. Baş, “Genel Başkanı olduğum Bağımsız Türkiye Partisi’nin bu gayeler istikametinde program yapmadığı il ve ilçe kalmamıştır. Bu süreçte dava dosyaları 20 bin sayfaya ulaşan iftira ile dolu oyunlara alet edilmek istendik. Hepsinden alnımızın akı ile çıktık” dedi.
Hukukun dışına çıkmayız

BTP Lideri Prof. Dr. Baş, 72 senelik ömründe bir adım bile hukukun dışına çıkmadığını vurgulayarak, “Hukukun dışına çıkmayız. Haber konusu edilen Dr. Mustafa Eraslan ile aramızdaki ihtilafta da adalet mutlaka yerini bulacaktır. Ancak bazı mihraklar, tutanakları basına sızdırmanın suç olmasına rağmen karşılığını kendilerinin bildiği menfaatlerle bu suçu işlemeyi göze alarak bizlerin ifadelerini çarpıtarak basına yansıtmıştır” ifadelerini kullandı.
Tezgâh kurgulandı

Yargı süreci devam ettiği için dava konusu ve içeriği hakkında bilgi vermeyi uygun görmediklerini kaydeden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, “Devam eden davanın tutanak kayıtlarının dosya içeriğine ve aslına aykırı şekilde basına yansıması, bir kez daha büyük bir oyunun içine çekilmek istendiğimizi gösteriyor. Büyük Türk milleti şahsımı ne bir dava dosyasıyla, ne de basit oyunlarla tanıyacak. Zaten Mustafa Eraslan’ın ortaya koyduklarının tamamı yalandır ve iftiradır.”
Biz milletin gönlündeyiz

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, açıklamasının son kısmında Türk halkına seslenerek, “Biz ömrümüzü adadığımız Türk milleti ve devleti için yapmak istediklerimiz ile zaten gözler önünde ve gönüllerdeyiz. Devam eden yargı süreci esnasında tutanakları yayınlayan siteler için gerekli yargı süreci başlatılacaktır. Türk adaletine güvenimiz tamdır.”

[email protected]

3356 YORUMLAR

 1. Мягкая черепица – современный кровельный материал с повышенными техническими характеристики, которые соответствуют практически всем заданным требованиям. Мягкая черепица может быть использована на крыше любого типа, но чаще применяется для кровли домов, коттеджей, загородных поместий, подробнее об этом читайте на сайте roofor.ru

 2. I аm reaⅼly loving the theme/design of your site. Dߋ you ever run into any web browѕer compatibіlitү pгoblems?
  A handful of my blߋg visitors have complained about
  my website not operating correctly in Explorer but ⅼooks great in Opеra.
  Do you have any ideaѕ to help fix thіs issue?

 3. І ԝould likе to use the ability of saying thankѕ
  to yoᥙ for your professіonal guidance I have usually enjoyed checking
  out youг site. I am looking forward to thе аctuаl commencement of my
  school research and the general prep would
  never have beеn complete without browsing your web blog.
  If I might be of anyy help to others, I’d personally be glad to help by means of what I
  haνe learneɗ frоm here.

 4. wh0cd86507 [url=http://zoloft18.live/]zoloft[/url] [url=http://seroquel18.world/]seroquel xr 150 mg[/url] [url=http://cephalexin365.host/]cephalexin[/url] [url=http://mobic2018.host/]mobic[/url] [url=http://celebrex.video/]celebrex from canada[/url] [url=http://ventolin247.video/]proventil inhaler for sale[/url] [url=http://arimidex18.world/]arimidex online[/url] [url=http://glucophagemedicaid.doctor/]glucophage[/url]