Adana tek vücut

5
24

Adana Ekonomisine yön verenler, istikrarı korudu. Odalar ve Borsa seçimlerinde mevcut başkanlar güven tazelerken, bürokrasideki uyum ise Adana’ya artı değer katıyor.

BÜROKRASİDE TAM UYUM

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, kentin çıkarları ve kazanımları için azami çaba sarf ederken, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, hem kent ekonomisi için çalışmalar yapıyor, hem de hükümlüleri, toluma faydalı birer birey olarak kazandırmaya çalışıyor. Öte yandan Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız ise ne suça ne de suçlulara göz açtırmıyor. Kentte güven ve huzuru sağlayan Adana Emniyeti sayesinde Adanalılar, kendilerini huzurlu ve güvende hissediyor. Bunun son örneği bir milyonu aşkın insanın katıldığı Portakal Çiçeği Karnavalı’nda, tek bir asayiş olayının yaşanmaması.

BÜYÜKŞEHİR’İN BÜYÜK DESTEĞİ

Kent ekonomisi yeniden canlanmaya başlarken, Ulusal ve Uluslararası yatırımcılar Adana’ya yatırım için kolları sıvıyor. Şüphesiz bunda yatırımcıyı Adana’ya çağıran ve ‘her türlü kolaylığı göstereceğiz’ açıklamaları yapan ve bu sözünü uygulayan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün büyük katlıkları var.

EKONOMİDE CANLANMA

Adana’nın bürokrasi kurmayları ve ekonomi kurmayları, uyum içerisinde çalışıyor, bu uyum Adana’ya pozitif olarak yansıyor. Geçtiğimiz hafta seçim süreçleri yaşayan ve bu süreçlerde istikrarı koruyan; Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası,  Adana Ticaret Borsası, Adana Organize Sanayi Bölgesi yönetimlerinde mevcut başkanlar Atila Menevşe, Zeki Kıvanç, Şahin Bilgiç ve Bekir Sütçü yeniden seçilerek, güven tazeledi, Adana için güçlerini birleştirdi.

ŞİMDİ LOBİ OLUŞTURMA ZAMANI

Yayın hayatına başladığımızdan itibaren ilkeli, tarafsız ve bu kentin tüm dinamiklerini kucakladık. Yine bu kentin her alanda kalkınması için mücadele verdik. 5 Ocak Gazetesi olarak öneriyoruz. Bu birliktelik, istikrar ve uyum sağlanmışken, Adana’nın kalkınması için  ‘Adana Lobisi’ni canlandırmak hepimizin görevi. Ve şimdi tam da ‘Adana Lobisi’ oluşturma zamanı.

5 Ocak Gazetesi olarak biz hazırız. Kentin dinamiklerini harekete geçmeye ve ‘Adana Lobisi’ oluşturmaya çağırıyoruz. Türkiye’nin bir numaralı kentini, her alanda bir numara yapalım. Dünyada böyle bir coğrafya daha yok. Dağ, ova, deniz, bereketli topraklar, içinden altın değerinde iki tane geçen nehir.

ADANA’YA YAKIŞIR BİR SEÇİM SÜRECİ YAŞANDI

Adana’da iş dünyasının merakla beklediği Odalar ve Borsa seçimleri başarıyla tamamlandı. İlk seçim Adana OSB’de yapıldı. 12’nci Olağan Genel Kurulunu gerçekleştiren Adana OSB’de mevcut Başkan Bekir sütçü ve Yönetim Kurulu güven tazeleyerek yeniden seçildi. İkinci seçim ise, Adana Ticaret Borsası’nda yaşandı. Mevcut Başkan Şahin Bilgiç, Alican Yamanyılmaz ve Orhan İlhan başkanlık için yarıştı. Üyelerin büyük bir oy çoğunluğunu alan Şahin Bilgiç, yeniden ATB Başkanı seçildi. İş dünyasının merakla beklediği diğer oda seçimi ise Adana Ticaret Odası seçimleri idi. ATO Başkanı Atila Menevşe, Mehmet Şahbaz’ın başkanlık için yarıştığı seçimde gülen taraf Menevşe oldu.

MESLEK KOMİTELERİ VE BAŞKANLIK İÇİN TEK LİSTE

Ve son seçim Adana Sanayi Odası’ydı… ADASO’da diğer Oda ve Borsa seçimlerinden farklı olarak Meslek Komiteleri ve Başkan ile Yönetim Kurulu tek liste halinde seçime gidildi. Hafta sonu yapılan komite seçimlerini kazanan listeler dün ADASO Başkan, Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanını belirledi. Mevcut Başkan Zeki Kıvanç, yeniden yönetim kurulu başkanı seçilirken, Meclis Başkanı ise, İsrafil Uçurum oldu. Bu arada seçim sonrası seçilen Odalar ve Borsa Başkanları yaptıkları açıklamalarda hep  Birlik ve Beraberlik ve Adana vurgusu yaptı. ADASO Başkanı zeki Kıvanç, seçim sonrası yaptığı konuşmada “Adana sanayisini hak ettiği yere getirmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu bir bayrak yarışıdır. İnşallah almış olduğumuz bu bayrağı daha ileri noktalara taşıyacağız. Bizden sonra görev alacak arkadaşlarımıza, daha nitelikli ve daha kuvvetli bir sanayi ve Oda bırakmak en büyük hedefimizdir. Bunu da hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

5 YORUMLAR

CEVAP VER